Konkurs miejski fotograficzny "Wiosna radosna".
- Szczegóły
- Wiesława Przybyło-Cieślik
- Odsłony: 0
Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022
- Szczegóły
- Aneta Piotrowicz
- Odsłony: 100
Informujemy, iż rekrutacja do oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i klasy VII dwujęzycznej na nowy rok szkolny rozpoczyna się dnia 1 marca 2021 roku i potrwa do dnia 19 marca 2021 roku.
Formularze rekrutacyjne (do obu budynków szkoły) można pobierać osobiście w sekretariacie szkoły przy ul. Łódzkiej 5/7, codziennie w godzinach 8.00 - 15.30.
Poniżej zamieszczamy regulaminy rekrutacji do oddziałów przedszkolnych, klasy pierwszej i klasy VII dwujęzycznej.
Regulamin rekrutacji do dwujęzycznej 2021/2022
Regulamin rekrutacji do klasy I 2021/2022
Regulamin rekrutacji do oddziału przedszkolnego 2021/2022
Serdecznie zapraszamy!
Wystawa prac projektowych uczniów 6b w Bibliotece Miejskiej
- Szczegóły
- Joanna Szczesio-Gawrońska
- Odsłony: 62
Miło nam poinformować, że dzięki cudownej współpracy z Biblioteką Miejską udało się nam zorganizować wystawę najwspanialszych prac projektowych uczniów klasy 6b. "Kuferki wdzięczności dla Ani Shirey" to projekt kończący pracę nad ponadczasową i ponadpokoleniową powieścią Lucy Maud Mondgomery "Ania z Zielonego Wzgórza". Uczniowie własnoręcznie wykonali kuferki, do których mieli włożyć przedmioty kojarzące się z lekturą, list do Ani z podziękowaniami za to, czego nas nauczyła oraz przedmiot symbolizujący wartości, pasje czy ambicje każdego z nich. Powstały prawdziwe arcydzieła będące pamiątką po spotkaniu z rudowłosą bohaterką. Wystawa do obejrzenia na żywo w Bibliotece Miejskiej oraz u nas na stronie on-line. Zachęcamy do podziwiania.
Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych
- Szczegóły
- Andrzej Różycki
- Odsłony: 39
W lutym 2021 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy Ic i Id. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli film „Świnka Pepe w bibliotece”. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Uczniowie odgadywali także zagadki, które sprawdziły znajomość zawodów związanych z procesem tworzenia książki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Pani bibliotekarka tomem przepięknego, złoconego wydania encyklopedii Britannica, dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania. I wreszcie przyszedł czas na wypożyczanie. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa. Bibliotekarek również...
Ewa Pawlak
Mariola Staniek
4a on-line w Teatrze Arlekin
- Szczegóły
- Joanna Szczesio-Gawrońska
- Odsłony: 87
Klasa 4a miała niezwykłą możliwość uczestniczyć 23.02. w warsztatach teatralnych organizowanych przez p. Justynę Rogowską z Teatru Arlekin w Łodzi. Tematem zajęć był PRZEDMIOT. Niepozorny, mały, ale też ogromny, widziany na żywo, wyobrażony, o zmienionym zastosowaniu, taki był przedmiot na naszym spotkaniu. Dzieci chętnie brały udział w ćwiczeniach, pobudzały swoją wyobraźnię i miały ciekawe pomysły na zastosowanie różnych rzeczy. Na lekcji byli też specjalni goście. To lalki grające w spektaklach Teatru Arlekin: marionetki, kukiełki, pacynki. Dziękujemy p. Justynie za te ciekawe zajęcia, które ubarwiły szkołę w czasie nauki zdalnej.
Działo się w Centrum Twórczości „Lutnia” w Łodzi…
- Szczegóły
- Iwona Starkowska
- Odsłony: 64
W sobotę 20 lutego uczennice naszej szkoły - Ania Poszepczyńska (VIIIb) i Natasza Stańczak (IVb) brały udział w nagraniach do teledysku piosenki „Neony”. Jest to projekt artystyczny z udziałem wokalistów Studia Piosenki oraz osób z Orkiestry Perkusyjnej Osób Niepełnosprawnych (opiekunem obu zespołów oraz pomysłodawcą i głównym realizatorem teledysku jest p. Iwona Starkowska). Cały dzień do późnych godzin wieczornych dziewczęta spędziły na planie zdjęciowym, ciężko pracując ale jednocześnie ciekawie spędzając czas. Była to niezapomniana przygoda. Jej efekty będzie można zobaczyć już wkrótce…
Happening na świetlicy "Kwiaty z naszej wyobraźni".
- Szczegóły
- Wiesława Przybyło-Cieślik
- Odsłony: 36
Na świetlicy szkolnej z okazji Dnia Niespodziewanego Całusa został zorganizowany happening artystyczny pt. "Kwiaty z naszej wyobraźni". Zadaniem uczniów było opowiedzieć o kwiatach, jakie znają i widziały oraz je namalować transponując we własnej wyobraźni. Zabawa była fantastyczna, energii tyle się wyzwoliło, że powstały piękne barwne prace, które stały się dokumentem wizualnym zaangażowania twórczego dzieci. Aranżacja przestrzeni imitująca płynącą wodę i trawę stała się inspiracją do wykonania kompozycji z gotowych elementów - barwnych kwiatów. Czekamy teraz tylko na Wiosnę, która już blisko i ją czujemy! W ciepłym powiewie wiatru, słońcu na lazurowym niebie i widzimy w uśmiechach dzieci na twarzy. Brawo Świetlica!!!
W Akademii Pana Kleksa
- Szczegóły
- Joanna Szczesio-Gawrońska
- Odsłony: 101
Klasa 4a w tym tygodniu zakończy swoją przygodę z lekturą pt. "Akademia Pana Kleksa". Trzeba przyznać, że ta niezwykła książka poruszyła naszą wyobraźnię i zachęciła do nietypowych lekcji. Adepci Akademii Pana Kleksa z klasy 4a uczestniczyli w lekcji kleksografii, gdzie tworzyli niezwykłe obrazy z kolorowych kleksów i pisali do nich wiersze lub krótkie historyjki. Udało się nam także prząść litery. Każdy mógł wyprząść imię i zastanowić się nas swoimi mocnymi punktami. Na lekcji geografii Polski ruszyliśmy w podróż po naszej ojczyźnie. Na przygotowanych mapach młodzi geografowie układali pamiątki, drobiazgi, magnesy i pocztówki. Powstały w ten sposób niezwykłe mapy rodzinnych i osobistych podróży. Odbył się także ostatkowy bal u Pana Kleksa. Był sam Ambroży Kleks, Adaś Niezgódka, szpak Mateusz i wiele innych postaci bajkowych. W czasie omawiania powieści Jana Brzechwy uczniowie, jak Adaś zdobywali zamiast plusów piegi. A oto mistrzowie naszej klasowej rywalizacji.
1. Amelka Gorzkiewicz - 18 piegów
2. Borys Jasiński i Szymon Sujecki - po 17 piegów
3. Maja Błazik, Antonina Pietrzak i Sandra Krysiak - po 12 piegów
Profesor Kleks jest z Was bardzo dumny