Brawo Zuziu i gratulacje!!

Miło nam poinformować, że w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym PORTRET 2020 zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Reszlu

I Miejsce zdobyła nasza uczennica Zuzanna Wojtas kl. VIII b. Zuzia w wyjątkowy sposób za pomocą malarskich środków wyrazu, pokazała w swojej pracy charakter postaci tworząc tzw. portret psychologiczny. W konkursie dominowały prace rysunkowe wykonane kredkami i ołówkiem. Pojawiło się też kilka realizacji malarskich i jedna wypalana na desce.

Jak pisze sam organizator:

Wyjątkową siłą wyrazu, choć w zupełnie innej atmosferze odznaczają się prace Joanny Mazuruk i Wojciecha Jeziorka. Bardzo dobrze zakomponowane na płaszczyźnie są prace Mai Skierkowskiej, czy wspomnianej już wcześniej Antoniny Kaczorowskiej, Damiana Solarka, Dominika Burko, Zuzanny Wojtas.

Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i z ich odwagi w pokonywaniu trudności. Murale, które powstały w Miejskim Ośrodku Kultury w ramach projektu "Konstantynów Łódzki dla Niepodległej # Wiktoria 1920", a także w naszej szkole "Kopie mistrzów" zapoczątkowały tą nową drogę edukacji wizualnej w różnych obszarach sztuki. Począwszy od street artu do portretu psychologicznego. Brawo Zuziu i gratulacje!!!