Rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu Plastycznego "𝒫𝑜𝓀𝒶ż 𝒦𝑜𝓃𝑜𝓅𝓃𝒾𝒸𝓀ą" 🦋
Podczas Święta Miasta w dniu 3 września 2022r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom Miejskiego Konkursu Plastycznego pt.: „Pokaż Konopnicką”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Konstantynowa Łódzkiego. W gronie Finalistów tego konkursu znalazła się uczennica naszej szkoły Nikola Swarzyńska kl. Vb. Serdecznie dziękujemy!!!
Nagrody laureatom wręczyli Dyrektor MBP Anna Walczak oraz Burmistrz Miasta Konstantynowa Łódzkiego Robert Jakubowski.
Gratulujemy i w imieniu organizatorów konkursu dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Miejskim Konkursie Bibliotecznym i życzymy wielu sukcesów przy tworzeniu kolejnych prac plastycznych.
🥰🙂
𝙳𝚘𝚏𝚒𝚗𝚊𝚗𝚜𝚘𝚠𝚊𝚗𝚘 𝚣𝚎 ś𝚛𝚘𝚍𝚔ó𝚠 𝙼𝚒𝚗𝚒𝚜𝚝𝚛𝚊 𝙺𝚞𝚕𝚝𝚞𝚛𝚢 𝚒 𝙳𝚣𝚒𝚎𝚍𝚣𝚒𝚌𝚝𝚠𝚊 𝙽𝚊𝚛𝚘𝚍𝚘𝚠𝚎𝚐𝚘 𝚠 𝚛𝚊𝚖𝚊𝚌𝚑 𝚙𝚛𝚘𝚐𝚛𝚊𝚖𝚞 𝙿𝚊𝚛𝚝𝚗𝚎𝚛𝚜𝚝𝚠𝚘 𝚍𝚕𝚊 𝙺𝚜𝚒ąż𝚔𝚒.

UWAGA ❗️❗️ UWAGA ❗️❗️

Znamy wyniki konkursu Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022 pn. Nie czas na nudę (plastyczno - literackiego)😃
i niezmiernie miło jest nam poinformować, że wśród LAUREATÓW mamy 14 wyróżnionych uczniów z naszych szkół podstawowych oraz 6 uczestników z Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Ogółem 20 uczestników👏👏👏
Gratulujemy uczestnikom oraz nauczycielom, pedagogom, psychologom zaangażowanym w to profilaktyczne działanie🥰😍👏👏
(Tekst za KCPR w Konstantynowie Łódzkim)

Finaliści konkursu ogólnopolskiego Wyróżnieni ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim:
1. Roksana Obojska.
2. Maria Wielgus.
3. Klaudia Łukaszewska.
4. Artem Hetmanow.
5. Dominika Adamiak.
6. Leon Oleksy.
7. Natasza Stańczak.
8. Julia Ciammaruchi.
9. Dawid Potocki.
Jeszcze raz Gratulujemy naszym wspaniałym finalistom i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych!

Miło nam poinformować, że praca Amelii Osieckiej z kl. IIIc została Wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci polskich i ukraińskich pod hasłem "Pomalujmy razem świat – Розмалюймо світ разом” zorganizowanym przez Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie. W imieniu organizatora serdecznie Gratulujemy Amelii wspaniałej nagrody i dziękujemy wszystkim nauczycielom biorącym udział w akcji szkolnej "Pomalujmy razem świat...". Dzięki Waszemu zaangażowaniu, przedsięwzięcie w formie realizacji prac plastycznych, wystawie i happeningu, nabrało swoistego artystycznego wymiaru. Opieka merytoryczna etapu szkolnego i przygotowanie prac do konkursu p. Agnieszka Bogusz, opieka artystyczna p. Wiesława Przybyło-Cieślik.

(Słowo od Rzecznika Praw Dziecka)

Pokój, przyjaźń, miłość, rodzina – to wartości, które są szczególnie ważne dla autorów prac plastycznych nadesłanych na konkurs ogłoszony przez Rzecznika Praw Dziecka z okazji Dnia Dziecka 2022. Jury wybrało z tysięcy prac kilkadziesiąt najwspanialszych, a ich twórcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

W tym roku Dzień Dziecka był wyjątkowy. Razem z polskimi dziećmi obchodziły go w naszym kraju setki tysięcy dzieci, które uciekły przed wojną z Ukrainy. Dlatego Rzecznik Praw Dziecka postanowił ogłosić konkurs plastyczny dla dzieci polskich i ukraińskich pod hasłem „Pomalujmy razem świat – Розмалюймо світ разом”. Prace – wykonane dowolną techniką plastyczną (bez użycia programów komputerowych) – można było nadsyłać do 1 czerwca włącznie. Miały one pokazywać przyjaźń, wspólną zabawę, rodzinę, miłość, także tę do ojczyzny.

Jury po raz kolejny miało bardzo trudne zadanie. Nadeszły tysiące prac z setek szkół z całej Polski, wiele bardzo wyjątkowych, estetycznych i wręcz profesjonalnie wykonanych. Ale jurorzy i tak musieli podjąć odpowiednie decyzje. Z każdej z czterech kategorii – klasy 0-IV, V-VIII, szkoły ponadpodstawowe oraz szkoły specjalne (dzieci z Ukrainy uczęszczające do nowopowstających klas przygotowawczych były klasyfikowane według wieku) – jury wybrało jednego zwycięzcę, dwóch laureatów i kilkoro wyróżnionych.

Gratulujemy jeszcze raz sukcesu utalentowanej Amelce, życząc kolejnych wspaniałych osiągnięć!

"Portret mamy" i Miejski Konkurs Plastyczny oaz nasze wspaniałe laureatki Kira i Aleksandra, które otrzymały nagrody na Zakończenie Roku Kulturalnego 2021/2022 w trakcie obchodów miejskich Dnia Dziecka 27.06.22. Brawa dziewczyny! Gratulacje!