Zdjęcie – portret

2 października, w poniedziałek, odbyła się kolejna odsłona projektu „Jestem stąd IV” w Galerii „Ogród sztuki”. Zadaniem młodzieży było stworzenie własnych syntetycznych autoportretów na papierze tekturowym w formie zapisu liniowego. W swojej pracy trzeba było uwzględnić charakterystyczne elementy, narysować je i wyciąć. Następnie wykonać artystyczne zdjęcie – portret, który stał się integralną częścią muru.

Ściana, która została wykorzystana, jako tło do obrazu, zainspirowała wszystkich do wykonania formy trójwymiarowej, a białe elementy zostały pokryte sprayem. Powstała kompozycja nawiązała do Muralu – artystycznego graffiti, gdzie tylko ślady po lakierze mówiły o tym, jak wyglądały kolejne etapy narodzin dzieła.

Przed nami kolejne działania artystyczne już za tydzień!