Na świetlicy szkolnej z okazji Dnia Niespodziewanego Całusa został zorganizowany happening artystyczny pt. "Kwiaty z naszej wyobraźni". Zadaniem uczniów było opowiedzieć o kwiatach, jakie znają i widziały oraz je namalować transponując we własnej wyobraźni. Zabawa była fantastyczna, energii tyle się wyzwoliło, że powstały piękne barwne prace, które stały się dokumentem wizualnym  zaangażowania twórczego dzieci. Aranżacja przestrzeni imitująca płynącą wodę i trawę stała się inspiracją do wykonania kompozycji z gotowych elementów -  barwnych kwiatów. Czekamy teraz tylko na Wiosnę, która już blisko i ją czujemy! W ciepłym powiewie wiatru, słońcu na lazurowym niebie i widzimy w uśmiechach dzieci na twarzy. Brawo Świetlica!!!

W świetlicy 17 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Cały dzień poświęcony został tematyce kotów. Wszyscy lubimy koty i ich mięciutkie, delikatne futerka. Wiele dzieci ma w domu koty i każdy mógł w tym dniu opowiedzieć o swoim pupilu – jego imię, wygląd. „Dzień kota” to nie tylko oddanie „hołdu” naszym przyjaciołom, ale także uwrażliwienie ludzi na bezdomne, głodujące zwierzęta. W tym dniu porozmawialiśmy sobie o rasach kotów, bajkach, w których bohaterami są koty oraz o najpopularniejszych piosenkach o kotach. W czasie całego dnia dzieciom towarzyszyły piosenki o tematyce naszych ulubieńców. Dzień Kota zakończyliśmy wykonaniem postaci kota i stworzeniem kociej galerii. Mamy nadzieję, że za rok „Koty” również doczekają się swojego święta w naszej świetlicy.

Wszystkie proponowane zajęcia na świetlicy uwzględniają kalendarzowy układ roku oraz wynikające z niego święta i uroczystości. Stworzyliśmy zimową planszę, na której pojawiły się kolorowe czapki i rękawiczki oraz śnieżynki wyklejane cukrem. Kolejna dekoracja świetlicowa dotyczy okresu, jaki aktualnie mamy czyli karnawału - stąd powstała plansza z maskami karnawałowymi. Następne święto wynikające z kalendarza  to walentynki, dlatego dzieci wykonały walentynkowe serduszka z życzeniami dekorowane naklejkami, papierem kolorowym, materiałem i brokatem. 9 lutego 2021 obchodziliśmy na świetlicy Dzień Bezpiecznego Internetu - dzieci przygotowały plakaty mówiące o tym, jak bezpiecznie z niego korzystać. Celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, które dążą do podniesienia świadomości i upowszechnienia wiedzy o problematyce bezpieczeństwa w sieci.

Obraz Natury dzisiejszego dnia zaskoczył nas wszystkich! "Ekopracownia pod chmurką" została przykryta białą śnieżną kołderką "szadzi" tzw. miękkiej, tworząc niezwykłe widowisko związane z odbiorem rzeczywistości. Tylko obserwować i malować! Widać, że zima i święta zbliżają się wielkimi krokami. Czekamy na nie z niecierpliwością! Powstają też powoli świąteczne szkolne dekoracje, bo "Mikołajki" już blisko Kochani. Obserwujmy więc wnikliwie Naturę, bo wiele się można od niej nauczyć.

Świetlica szkolna to miejsce, gdzie uczymy się, bawimy i działamy twórczo - malując, rysując, a także tworząc kreatywne formy w 3D. Jesienne klimaty obecne w rzeczywistości i naturze przenieśliśmy również w obszary naszego budynku - ozdoby na okna. Malowaliśmy kolorowe drzewa i liście, wyklejaliśmy ptaki w 3D, a także farbami akrylowymi na zasadzie polichromii wykańczaliśmy drewniane Anioły, które przynoszą radość i szczęście. Zobaczcie ile wspaniałych plastycznych form wykonaliśmy, rozwijając wyobraźnię barwną i swoje manualne talenty. Świetlica pozdrawia i zaprasza do wspólnej zabawy i tworzenia artystycznych kreacji o różnorodnej tematyce. WPC

GODZINY PRACY ŚWIETLICY
w budynku przy ul. Łódzkiej 5/7 i ul. Łódzkiej 117