Wszyscy wiemy, że warto pomagać, ale nie wszyscy przechodzą do działania jak dzieci z klasy 1c, 1d i 2c, które bezinteresownie postanowiły pomóc bezpańskim zwierzętom z Kliniki Weterynaryjnej Braci Mniejszych w Konstantynowie Łódzkim. Dzięki naszym dzieciom zwierzęta będą miały nie tylko co jeść, ale także będą mogły leżeć na świeżych kocykach i pobawić się nowymi zabawkami. Po raz kolejny okazało się, że młodsze dzieci mają wielkie serca!

Ostatni tydzień upłynął nam pod hasłem prehistorii i dinozaurów. W sali przedszkolnej pojawił się specjalny kącik, gdzie dzieci mogły w dowolnej chwili przejrzeć książki, albumy o tej tematyce, jak również kącik z figurkami dinozaurów, które często towarzyszyły dzieciom w trakcie zabaw dowolnych. Przedszkolaki w trakcie zajęć dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z dinozaurami, poznały wiele ich gatunków oraz nazw, dowiedziały się gdzie i kiedy żyły, jak wyglądały, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły. Dzieci w trakcie zajęć zamieniły się w paleontologów, którzy odkrywali szczątki dinozaurów. Kolejną aktywnością było odciskanie figurek dinozaurów w masie solnej. Odkodowaliśmy dinozaura na macie do kodowania układając według instrukcji zielone kwadraty oraz w naszych kartach pracy kolorując pola według oznaczeń. Przedszkolaki wykonały również wiele ciekawych prac plastyczno - technicznych, a ostatniego dnia wykorzystując rolki po papierze układały szkielety dinozaurów.

7 grudnia dzieci z oddziału 0b obchodziły Mikołajki. Było radośnie, twórczo, magicznie i wyjątkowo. Śpiewaliśmy piosenki, robiliśmy ozdoby choinkowe i ubieraliśmy nasze grupowe drzewko. Na każdego przedszkolaka czekał prezent w postaci czekoladowego kalendarza adwentowego. Dzień był pełen wrażeń i emocji!

W ostatnim czasie dzieci z oddziału 0B odwiedziły dwukrotnie bibliotekę szkolną. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się dział książek dla dzieci. Wszystkim podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Pani bibliotekarka opowiedziała co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem i jak dbać o książki. Dzieci otrzymały czasopisma przyrodnicze oraz kolorowanki. Kolejna wizyta w bibliotece była pełna niespodzianek! Dzieci powitał wysłannik Świętego Mikołaja, który przeczytał im opowiadanie, a następnie zaprosił do konkursu Zgaduj -zgadula! Każdy przedszkolak otrzymał nagrodę w postaci słodkiego przysmaku. Dzieci z wielką radością i niemałym zaskoczeniem oglądały swoje prace plastyczne, które zostały zawieszone w czytelni tworząc Małą Galerię. Nasze wizyty w bibliotece upłynęły w bardzo radosnej atmosferze. Bezpośredni kontakt z książką, rozbudził u dzieci wyobraźnię i poszerzył ich wiedzę. Przedszkolaki, żegnając się podziękowały paniom bibliotekarkom za zaproszenie oraz obiecały, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną.