W piątek 25 listopada dzieci z oddziału 0A oraz uczniowie klasy 2A wybrały się do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie fabryki ozdób choinkowych. Panie tworzące bombki pokazały nie tylko sposób ich wytwarzania ale i długi proces ozdabiania każdej szklanej bombki. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach malowania i dekorowania bombek, po których każdy z uczestników miał możliwość zabrania ze sobą na pamiątkę własnoręcznie wykonanych ozdób choinkowych.

Zajęcia rozwijały zdolności manualne, kreatywność oraz precyzję ruchów. Teraz już jesteśmy gotowi do ubierania choinek i zawieszenia na nich naszych pięknych i kolorowych ozdób.

Wychowawcy oddziału 0A i klasy 2A

Wczoraj (08.11.2022r.) w klasie 0b obchodziliśmy Dzień zdrowego śniadania. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotyczącą zdrowych produktów i wspólny stół zapełniły warzywa tj. pomidory, ogórki, rzodkiewka, sałata, papryka oraz sery, humus, wędliny, pieczywo jasne i ciemne. Dzieciom wielką radość sprawiło samodzielne przygotowanie sobie śniadania - smarowanie chleba, krojenie warzyw. Na kanapkach pojawiły się nawet buźki ułożone z różnych składników. Śniadanie było smaczne i zjedzone w miłej atmosferze.

Wychowawczynie klasy 0b  Martyna Wróblewska i Izabela Pawlaczyk

W dniu 25.10.2022r przedszkolaki z grup 0p1 i 0p2 wraz ze swoimi Paniami wybrały się na wycieczkę do Orientarium ZOO w Łodzi. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza grupowa wycieczka. Dzieci, które pierwszy raz były na wycieczce okazały się bardzo dzielne, a to za sprawą starszych kolegów i koleżanek, którzy wspierali nasze najmłodsze przedszkolaki. Przed szkołą czekał na nas super żółty autobus, w którym śpiewaliśmy podczas drogi do ZOO jak i w drodze powrotnej do szkoły. Kiedy dojechaliśmy do ZOO Pani Justyna zakupiła bilet, a przedszkolaki grzecznie czekały na wejście do Orientarium. Kiedy już mieliśmy nasze bilety, podeszliśmy do bramek wejściowych, a za nimi czekały już na nas dwie Panie przewodniczki. Podzieliliśmy się na 2 grupy i razem z nowo poznanymi Paniami zwiedzaliśmy Orientarium w ramach zajęć edukacyjnych. Panie opowiadały nam jakie zwierzęta znajdują się w Orientarium, czym się żywią, a także w ciekawy sposób przemycały informację dotyczące życia zwierząt zamieszkujących w Azji południowo- wschodniej. Dowiedzieliśmy się m.in jak gruba jest skóra słonia i czy rekiny są rzeczywiście niebezpieczne. Podczas pobytu w Orientarium wielozmysłowo poznawaliśmy przyrodę, mogliśmy zobaczyć zwierzęta, dotknąć tablic edukacyjnych, posłuchać dźwięków przyrody : śpiewu ptaków, burzy, deszczu, wiatru dobiegającego z  głośników. To była na prawdę fajna wycieczka. Fotorelacja poniżej.

Wychowawcy oddziałów 0p1 i 0p2

Joanna Malinowska i Justyna Dąbrowska

W środę 19 października dzieci z klasy 2b w odpowiedzi na zaproszenie starszych kolegów i koleżanek, wzięły udział w specjalnie przygotowanej lekcji języka polskiego. Tematem zajęć był życiorys, muzyka i dokonania sławnego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. Tematyka zainteresowała obie grupy wiekowe obecne w sali. Nie zabrakło też słodkich akcentów w postaci cukierków, którymi obdarowane zostały dzieci w nagrodę za poprawne odpowiedzi na zadawane w trakcie lekcji pytania. Dziękujemy Pani Asi Szczesio-Gawrońskiej za zaproszenie – to był naprawdę efektywnie spędzony czas!

Zajęcia w Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej wzbudziły u uczniów klasy 2 b i 2c wielkie zainteresowanie a nawet emocje. Mogliśmy oglądać pamiątki szkolne - stare kroniki, księgi pamiątkowe i albumy, świadectwa i dyplomy, legitymacje, odznaczenia, fotografie, zeszyty i tarcze szkolne. Duże wrażenie zrobiły również pomoce naukowe jakimi wówczas się posługiwano : stare globusy astronomiczne, unikalne lunety, model maszyny parowej, model telefonu Bella, podręczniki a także ławki, kałamarze, jakich dziś w szkole się już nie spotyka. Najciekawszą część zajęć stanowiły opowieści o zwyczajach panujących w dawnej szkole i zmagania się z trudną sztuką pisania gęsimi piórami.

Drugą część naszej wycieczki do biblioteki wypełniły zajęcia proekologiczne „Przyjaciele planety Ziemia” inspirowane książką Wojciecha Widłaka "Marta i ufoludek", zakończone kreatywnym recyklingiem, podczas którego uczniowie wykonywali przeróżne stworki z odpadów.

30 wrzesień i 11 październik to dni szczególne. W tych dniach swoje święta obchodzą chłopcy i dziewczynki. 30 września koleżanki pamiętały o kolegach ze swoich grup i tego dnia wręczyły im własnoręcznie wykonane prace, wafelek oraz moc życzeń. Chłopcy  z oddziału 0p1 i 0p2 w dniu 11 października spotkali się wspólnie, przygotowali dla swoich koleżanek laurkę ze słodkim upominkiem i zaśpiewali wspólnie sto lat.  Celem obchodzenia takich uroczystości  jest kultywowanie różnorodnych świąt i uroczystości związanych z życiem przedszkolnym, umacnianie więzi koleżeńskich, kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach. Fotorelacja poniżej.

Wychowawcy: Joanna Malinowska Justyna Dąbrowska