Wielu z nas dałoby się nieraz pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. Nie znaczy to bynajmniej, że w pozostałe dni obowiązuje abstynencja – codziennie bowiem sprzedawanych jest na świecie ok. 13 milionów pudełek pizzy. Najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest niezmiennie margherita .Oficjalnie smakosze kulinarni wyróżniają 50 rodzajów pizzy. W praktyce potrawa ta doczekała się setek rozmaitych form serwowanych na stołach we wszystkich zakątkach świata. 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tradycją się stało, że nasza szkoła również obchodzi to Święto. Uczniowie klas I, II, III oraz grupa 0 przygotowała pyszne wariacje tej potrawy... Każdy uczeń mógł wziąć udział w warsztatach kulinarnych i skomponować własną pizzę.